Jaunumi

Latvijas Republikas Satversmes kaligrāfisks noraksts – LKrA dāvana Gaismaspilij Simtgadē

Latvijas Republikas Satversmes kaligrāfisks noraksts – LKrA dāvana Gaismaspilij Simtgadē

17. septembrī, 2019, Kristīgās akadēmijas mākslas studiju programmas studenti kopā ar savu pasniedzēju DrHC Georgu van Durtanoski (Maķedonija – Vācija) un augstskolas rektori prof. Skaidrīti Gūtmani pasniedza Nacionālajai bibliotēkai un tās direktoram Dr. Andrim Vilkam Bibliotēkas Simtgades dāvanu – Latvijas Republikas Satversmes kaligrāfisku norakstu.

Konference par Sakrālās kultūras mantojumu Rīgā

12.-13. septembrī, 2019, Rīgā notika arhitektu, kultūras mantojuma speciālistu, muzejnieku un kristīgo konfesiju pārstāvju kopīga zinātniskā konference “Sakrālās kultūras mantojums pilsētvidē, pieminekļos, memoriālos un piemiņas zīmēs Rīgā un Eiropā: pieredze, prakse un atziņas”. Ar referātu par Pareizticīgās Baznīcas simboliem Rīgas pilsētvidē konferencē uzstājās LPB priesteris Pr. Jānis Dravants, Latvijas Kristīgās akadēmijas pasniedzējs.

JAUNAIS STUDIJU GADS IR SĀCIES

9. septembrī, 2019, Latvijas Kristīgajā akadēmijā sākās jaunais studiju gads visās studiju programmās – Karitatīvajā sociālaja darbā, Teoloģijā, Bībeles mākslā, Supervīzijā. Sveicam un vēlam sekmes! Ieskatam neliela fotogalerija no saviesīgā pasākuma.

E-STUDIJAS KRISTĪGAJĀ AKADĒMIJĀ!

Uzmanību! E-STUDIJAS Latvijas Kristīgajā akadēmijā! Studentu papildus uzņemšana līdz 1. oktobrim! Sevišķi ērta studiju forma tiem, kas strādā / dzīvo ārzemēs, un kam mājas apstākļi liedz regulāri apmeklēt klātienes nodarbības! Nāc un piesakies, sūti savu pieteikumu akademija@kra.lv!

SARUNA PAR IKONU UN CILVĒKU BAZNĪCĀ

Mākslas muzejā Rīgas Birža 6. septembrī plkst. 18.00 aicinām uz atklātu un intriģējošu sarunu ar Latvijas Kristīgās akadēmijas rektori prof. Skaidrīti Gūtmani par to, kā saprast senās ikonas Baznīcā un plašāk – par cilvēku Baznīcā. Kā senā Baznīcas māksla palīdz cilvēkam atrast sevi šajā laikā, kad tik daudz dzird runājam par identites krīzi? Atklāta saruna, jautājumi un atbildes, aicinām!

Gunta Dišlera grāmata “Uz citu zemi”

Tikko iznākusi LKrA pasniedzēja Gunta Dišlera monogrāfija “Uz citu zemi”, kas analizē notikumus Vidzemē 19. gadsimta vidū, desmitiem  tūkstošiem latviešu pārejot pareizticībā. Šajā laikā būtiski mainījās vakardienas dzimtcilvēku liktenis un sākās latviešu nacionālā atmoda. Notikumi atspoguļoti uz plaša hernhūtes, vācu apgaismotāju un cariskās Krievijas politikas fona. Sējumā ievietota arī Imanta Ziedoņa eseja par Rīgas bīskapu Filaretu (no grām. “Tik un tā”, 1983) un notikumu liecinieka Indriķa Straumītes atmiņas “Pareizticība pie latviešiem” (1906).

IZLAIDUMS 20. JŪNIJĀ!

20. jūnijā, 2019, Latvijas Kristīgās akadēmijas diplomus saņēma karitatīvā sociālā darba un supervīzijas programmu absolventi, bakalauri un maģistri. Apsveicam un vēlam skaistu vasaru! Piedāvājam nelielu ieskatu izlaidumā.

Bībeles mākslas nodaļas studentu darbu skate

4. jūnijā ar skati noslēdzās mācību semestris Bībeles mākslas studiju programmā Latvijas Kristīgajā akadēmijā. Sakām paldies studentiem un pasniedzējiem par darbu – Ludmilai Perecai, Ievai Sergejevai, Alevtīnai Ērglei un Karīnai Tambovskai! Ieskatam bilžu galerija. STUDĒ AR STILU!

SPECIĀLS KURSS MILENIĀĻU PAAUDZES BĒRNU VECĀKIEM UN PEDAGOGIEM

responsive image

AICINĀM UZ SPECIĀLU KURSU ROGRAMMU “MILENIĀĻU PAAUDZES BĒRNU VECĀKIEM un PEDAGOGIEM”1.Piektdien, 13. septembrī 10.00-16.00 / Rudens brīvlaikā – 21. oktobrī 10.00-16.00TĒMA: Hierarhijas audzināšana: personība vai indivīds? Brīvība un visatļautība. Un ko var panākt ar dresūru? Nekaunīga reakcija uz aizliegumu. Kā saglabāt pozitīvu abpusējību starp bērnu un vecākiem? (8 stundas). Maksa par semināru – 30.00 EUR. Izdales materiāli un Apliecība. Pieteikšanās pa tel.: 29 338 605, vai uz e-pastu: kursi@kra.lv.2.Piektdien, 20. septembrī 10.00-16.00 / Rudens brīvlaikā – Otrdien, 22. oktobrī 10.00-16.00.Vecāku izglītošanās un ģimenes dzīves kultūra. Kas jāzina, lai nerastos paaudžu konflikts? Kā saglabāt labas attiecības ar pusaudzi, kurš visu laiku sēž sociālajos tīklos? Ar ko atšķiras X un Y paaudzes? Kā rīkoties mērķtiecīgi? (8 stundas). Maksa par semināru – 30.00 EUR. Izdales materiāli un Apliecība. Pieteikšanās pa tel.: 29 338 605, vai uz e-pastu: kursi@kra.lv.3.Piektdien, 27. septembrī 10.00-16.00 / Rudens brīvlaikā – Trešdien, 23. oktobrī 10.00-16.00.Bērnu audzināšana digitālo pārmaiņu vidē. Bērns datorspēļu sociālo tīklu kontekstā: ko atļaut, ko aizliegt? Kā nepazaudēt bērnu uzticību? Ar ko Y paaudze antropoloģiski neatšķiras no citām agrākajām paaudzēm? (8 stundas). Maksa par semināru – 30.00 EUR. Izdales materiāli un Apliecība. Pieteikšanās pa tel.: 29 338 605, vai uz e-pastu: kursi@kra.lv.

KALIGRĀFIJAS MEISTARKLASE

responsive image

Aicinām pieteikties unikālai KALIGRĀFIJAS MEISTARKLASEI Latvijas Kristīgajā akadēmijā: 10 dienas (9. – 20. septembrī). Seno tehniku apguve, manuskriptu daudzveidības iepazīšana Eiropā pazīstama profesionāļa  Georga van Durtanoska (Maķedonija, Vācija) vadībā. Meistarklases noslēgumā dalībnieku darbu skate, kā arī Apliecība par meistarklases pabeigšanu. Nodarbības darbadienās plkst. 10.00 – 17.00.Dalības maksa – EUR 200.00. Ir iespējams piedalīties arī īsākam laika posmam, minimums 3 dienām. Vienas dienas maksa – EUR 30.00.Pieteikšanās pa tālruni 29338605 – Valters Dolacis, vai kursi@kra.lv