Ikonu meistari – lai Jūsu mājās ienestu Dieva svētību.

Atklājiet sev pareizticīgo ikonu noslēpumaino skaistumu! Ikona ir brīnišķīga dāvana kristībās, laulībās, dažādos ģimenes svētkos un piemiņas dienās, kas Jūsu mājās ienesīs Dieva svētību. Labprāt uzgleznosim ikonu pēc Jūsu vēlmēm konkrētai vajadzībai.

DSCF0270 DSC_5497
DSCF0271 DSCF0275 DSCF0274
DSC_2709 DSCF0273 DSCF0272
    • Ikona stāsta par Dievišķās pasaules pieskārienu gan cilvēkam priecīgā brīdī, gan bēdās. Tāpēc ikona vienmēr tikusi izmantota lūgšanu dzīvē un tiek saukta par “logu uz mūžību”. Ikona var būt tieša, bet var būt arī stāstoša. Īpaši iemīļotas ir Dievmātes ikonas, ko apgaismo nepārejoša cilvēciskā un Dievišķā skaistuma tuvība starp Māti un Dēlu. Savukārt svēto ikonas mēdz dāvināt bērniem kristību dienā, tas ir bērna svētais aizbildnis, kura lūgšanas viņu pavadīs visu mūžu.
    • Šeit redzami daži mūsu meistaru darināto ikonu paraugi. Tie jau ir atraduši savu mājasvietu mākslas pazinēju, senu tradīciju cienītāju un vienkāršu kristīgu cilvēku mājās. Ja vēlaties ikonu iegādāties, piezvaniet mums! Sarunā ar meistaru Jūs varēsiet vienoties gan par ikonas sižetu, gan tonalitāti un izmēru, kā arī cenu.
    • Ikonas ir roku darbs, to izgatavošana prasa lielisku gaumi un rūpīgu iedziļināšanos seno meistaru darba noslēpumos. Tās tiek gleznotas, izmantojot senas tehnoloģijas un dabīgas krāsvielas, nimbi ieklāti ar īstu zeltu, bet pamatne tiek izgatavota no ilgstoši un rāmi žāvēta koka, kas gruntēts ar seno meistaru lietotiem materiāliem – tāpēc ikonas nebalo saulē, tās neplaisā un krāsa nedrūp, virsma ir lakota un pēc tam smalki pulēta. Ikonām ir dažādi izmēri – pēc Jūsu vēlmēm un vajadzībām.
    • Ikonu reprodukcijas ir ļoti kvalitatīvas, ar neapbruņotu aci skatoties, tās neatšķiras no oriģināliem.
    • Galdnieks pieņem pasūtījumus arī kiotu (stiklota kārba ikonas novietošanai – kā attēlā) izgatavošanai, ja vēlaties to novietot mājās goda vietā.

IMG_0692

Lai pastāstītu par savam vēlmēm un sazinātos ar meistariem, zvaniet mums: 29 266 532 (prof. Skaidrīte Gūtmane, rektore), 67 533 60 (Agnese Sējāne, EKrA Studiju daļas vadītāja).