Profesionālās pilnveides un inovāciju kursi

Mēs esam cilvēkzinātnes augstskola. Mēs mācām lietas, kas cilvēkiem vajadzīgas, un nemācam to, ko zina visi.

Aicināti sociālo un palīdzošo profesiju speciālisti, pedagogi, psihoterapeiti, mediķi, juristi – ikviens, kas grib iegūt garīgu izpratni par moderno cilvēku un Eiropas sabiedrību.

Kursi notiek EKrA Jūrmalā, Bulduros, Vienības prospektā 23!

Pieteikšanās kārtība uz tālākizglītības semināriem:

 1. Dalībniekus lūdzam pieteikties iepriekš – vismaz 2 dienas pirms semināra: telefoniski (677 533 60) vai e-pastā (kursi@kra.lv), norādot vārdu, uzvārdu, telefona numuru un to, vai maksu segs jūsu institūcija, vai jūs paši personīgi. Ar Jums sazināsies Mūžizglītības nodaļas pārstāvis, lai sniegtu visu nepieciešamo informāciju.
 2. Gadījumā, ja esat pieteicies, bet nevarat ierasties, par to laicīgi lūdzam informēt Mūžizglītības nodaļu (kursi@kra.lv vai 677 533 60).

NB! Pēc institūciju grupu aicinājuma seminārus var noturēt arī grupai izdevīgā vietā un laikā par Jūs interesējošu tēmu (šajā gadījumā grupas lielums – vismaz 15 cilv.).

Eiropas Kristīgās akadēmijas studentiem dalība kursos par puscenu.

 

KURSU PROGRAMMA 2022. GADA RUDENS SEMESTRIM

1) PROFESIONĀLĀS PILNVEIDES KURSI – sociālajiem darbiniekiem, karitatīviem sociālajiem darbiniekiem, sociālajiem rehabilitatoriem, pedagogiem, psihologiem un citiem ar cilvēkzinātni saistītiem speciālistiem! .

2) MEISTARĪBAS KLASES PEDAGOGIEM modernajā skolu darbā, kur turpmāk dominēs kompetencēs balstīta izglītība; efektīgā darbā ar dažāda vecuma bērniem un pusaudžiem.

3) HUMANITĀRO ZINĀŠANU KURSI – fokusēti uz Eiropas kultūras kristīgo pamatu izpratni un kristietības transformācijām šodienā. Mākslas kursi – tēls un attēls: sakrālās mākslas jautājumi, praktiski – ikonogrāfija, kaligrāfija, altārglezniecība.

 

HUMANITĀRO ZINĀŠANU KURSI

PIEDĀVĀJAM APGŪT BAZNĪCAS MĀKSLU PRAKTISKI

Aicinām apmeklēt kursus IKONOGRĀFIJĀ! Nodarbības notiek SESTDIENĀS – divas nodarbību dienas mēnesī. Kursus vada profesionāli ikonogrāfi. Katrs kursu apmeklētājs apgūs ikonas gleznošanas pamatiemaņas un zināšanas, neatkarīgi no iepriekšējām prasmēm. Aicināts ikviens interesents! Sevišķi aicinām tos, kuri grib iedziļināties šajā senajā Baznīcas mākslā bez starpniekiem, bet tieši – zīmējot, gleznojot, ieklājot zeltu un galu galā gūstot prieku par gatavu darbu! Jo kursu mērķis – iziet cauri visiem ikonas uzzīmēšanas soļiem – un beigās pabeigt ar gatavu ikonu! 

Ikonogrāfijas nodarbības SESTDIENĀS Jauna grupa 2023. gadā! Aicinām savlaicīgi pieteikties, jo vietu skaits ir ierobežots. 

Ikonogrāfijas nodarbības SESTDIENĀS – no 4. februāra – divas nodarbību dienas mēnesī (kopā 8 nodarbības): 4., 18. februāris, 4., 18. marts, 1., 21. aprīlis, 13., 27. maijs. Nodarbības notiek no plkst. 10.00 līdz 17.00. Maksa EUR 50.00 – par vienu nodarbību dienu. (Pirmajā reizē arī papildus maksa par materiāliem visu kursu laikā). Pieteikties pa e-pastu: kursi@kra.lv vai pa tel. 29338605 (Valters Dolacis)

VISIEM SAKRĀLĀS MĀKSLAS UN KALIGRĀFIJAS INTERESENTIEM!

IKONAS ZELTĪŠANAS MEISTARKLASE 2022

Aicinām uz ikonas zeltīšanas meistarklasi profesionāla ikonogrāfa vadībā. Jums būs iespēja iepazīties ar dažādām zelta klāšanas tehnikām un iemācīties sagatavot un uzklāt zeltu ikonas zīmējumam praktiskā veidā. Meistarklasi vada ikonogrāfe Oļesja Āboliņa. Meistarklase notiks sestdien, 19. novembrī, plkst. 10.00-16.00. Maksa – EUR 50.00 + EUR 40.00 par materiāliem (ikonas dēli, zeltu un materiāliem). Piesakieties laicīgi, vietu skaits meistarklasē ierobežots. Norises vieta – Eiropas Kristīgā akadēmija, Jūrmalā, Bulduros, Vienības prospektā 23. Pietiekties pa e-pastu: kursi@kra.lv vai pa tel. 29338605

IKONAS DĒĻA SAGATAVOŠANAS MEISTARKLASE 2022

Esam priecīgi piedāvāt unikālu ikonas dēļa sagatavošanas meistarklasi, kurā jums būs iespēja sagatavot ikonas dēli ikonas zīmēšanai praktiskā veidā. Šīs prasmes veido pamatu katra ikonogrāfa spējai uzgleznot ikonu – gan tiem, kas ir iesācēji ikonogrāfijā, gan tiem, kas vēlas nopietni apgūt ikonas dēļa gruntēšanas tehnoloģiju. Meistarklasi vada profesionāla ikonogrāfe Oļesja Āboliņa, un tajā jūs apgūsiet soli pa solim visu ikonas dēļa sagatavošanas tehnoloģiju – no pamatnes sagatavošanas, grunts izgatavošanas pēc senu meistaru receptēm un tās uzklāšanas, līdz dēļa slīpēšanai. Meistarklase notiks sestdien, 10. decembrī, plkst. 10.00-16.00. Maksa – EUR 50.00 + EUR 30.00 par ikonas dēļiem un materiāliem. Piesakieties laicīgi, vietu skaits meistarklasē ierobežots. Norises vieta – Eiropas Kristīgā akadēmija, Jūrmalā, Bulduros, Vienības prospektā 23. Pietiekties pa e-pastu: kursi@kra.lv vai pa tel. 29338605 (Valters Dolacis)

 

Kursi sociālajiem darbiniekiem!

– karitatīviem sociālajiem darbiniekiem, sociālajiem rehabilitatoriem, pedagogiem, psihologiem un citiem ar cilvēkzinātni saistītiem speciālistiem! Kursu saturs balstīts antropoloģijas zināšanās, tāpēc atšķiras no kursiem, kurus vada psihologi vai psihiatri.

Piektdien, 10. septembrī, plkst. 10.00-16.00 Seminārs tiek organizēts attālināti!
Seminārs PROFESIONĀLĀ IZDEGŠANA UN TĀS PROFILAKSE

Tēmas: Profesionālās izdegšanas jēdziens, profesionālā pārslodze. Negācijas un profesionālās izdegšanas garīgie cēloņi un to novēršana. Psihohigiēnas jēdziens un elementi. Profesionāļa ignorance pret profesijas garīgo saturu kā izdegšanas cēlonis. Neizdegšanas pieredze pārslodzes situācijā – atbilstošu antropoloģisko situāciju analīze. Rīcības stratēģija smagas darba slodzes situācijā (garīgās dzīves resursi). Semināru vadīs LKrA doc., supervizore Dace Dolace. Maksa par semināru – EUR 50.00. Noslēgumā apliecība. Pieteikties pa e-pastu: kursi@kra.lv vai pa tel. 29338605

Piektdien, 29. septembrī, plkst. 10.00-16.00 Seminārs tiek organizēts attālināti!
Seminārs SOCIĀLAIS DARBINIEKS INSTITŪCIJAS SISTĒMĀ

Sociālais darbinieks institūcijas sistēmā – kā panākt, ka personība netiek “izstumta” no sociālā darbinieka fokusa? Kā pārvarēt fokusēšanos uz sociālā darba kā profesijas birokratizēšanu? Menedžeriālisms sociālajā darbā versus Uz klientu orientēts sociālais darbs. Aktuālie Eiropas Komisijas normatīvie dokumenti kā pamats profesijas birokratizācijas pārvarēšanai. Semināru vadīs LKrA prof. Skaidrīte Gūtmane. Maksa par semināru – EUR 30.00. Noslēgumā apliecība. Pieteikties pa telefonu 29338605 vai pa e-pastu: kursi@kra.lv

 

Semināri notiek Eiropas Kristīgajā akadēmijā, Jūrmalā, Bulduros, Vienības prospektā 23.
NB!
 Pēc institūciju grupu aicinājuma seminārus var noturēt arī grupai izdevīgā vietā un laikā par Jūs interesējošu tēmu (šajā gadījumā grupas lielums – vismaz 20 cilv.).

TĀLĀKIZGLĪTĪBAS KURSU PROGRAMMĀS IESAISTĪTIE MĀCĪBSPĒKI:

 • Prof., Dr.philol. S.Gūtmane,
 • Prof., Dr.habil.phil. J.N.Vējš,
 • Prof., Dr.theol. O.Brūvers,
 • Prof., Dr.theol. I.Hiršs-Iršs,
 • Doc., Mag.soc. J. Osis,
 • Doc., Mag.theol., supervizore Dace Dolace,
 • Prof., Dr.paed. L.Ose,
 • Asoc.prof., Dr.theol. A.Dannenfelte,
 • Docents, teol.doktorants, Mag.theol. G.Dišlers,
 • Docents, Mag.theol., priesteris A.Šabeļņiks,
 • Docents, Prof.maģ.soc.d., dr. A.Judeiks,
 • Lektore, sertific. ārste-psihiatre I.Grīnfelde,
 • Lektors, Mag.theol. Valters Dolacis,
 • Psihiatrs, seksologs G. Kalnietis.